Koukněme pod pokličku

My a sklípek

Děláme složité věci zatímco jsou vlastně jednoduché i velké věci, které jsou vlastně malé. Cesta k první láhvi vína musela začít velkým krokem, protože rádi děláme skvělé věci. To jsme my v kostce. Jelínkovi, kterým se říká JELENI. Odtud i název našeho sklípku.

Nejsme vlastně sklep ale sklepní komplex

To nejdůležitější je, že u nás se vše dělá s láskou k vínu a přátelům i vám všem, našim zákazníkům.

Děláme složité věci zatímco jsou vlastně jednoduché i velké věci, které jsou vlastně malé. Cesta k první láhvi vína musela začít velkým krokem, protože rádi děláme skvělé věci.
Doslova za pár minut ze Znojma jste u nás. Vlastně patříme pořád pod město, ale náš sklep už je tak trochu mezi poli na úpatí Načeratického kopce s úžasným vyhlídkovým místem na Znojmo i okolní vinice. Pokud se chystáte do okolí, návštěva vinného sklípku určitě stojí za to.

Pár slov o nás

Navazujeme na rodinnou tradici od roku 1984

Jsme nadšenci do vína a ve sklepě trávíme skoro veškerý volný čas, abychom vínu dali opravdu všechno. Každý demižon i nádrž s vínem má přímo mateřskou péči.

Staráme se ale také o 160 metrů chodeb a více než 300 m2 podlahové plochy vykopaném v pískovci před staletími. Vínu tu velice svědčí konstantní teplota i vlhkost. No a je možné že se na chvíli ztratíte v jedné z mnoha odboček našeho sklepa.

Od roku 2019 prošlo naše vinařské království rekonstrukcí. Návštěvníci mohou nakouknout do historie starého sklepa, dozvědí se o výrobě vína, ale také vidět ušlechtilou plíseň, na kterou je řada vinařů pyšná.

Principy výroby vína

Učili jsme se a vlastně stále učíme od starších vinařů, ale aplikujeme také moderní způsoby výroby, řízeného kvašení a skladování vína. Naši návštěvníci mají možnost vše poznat a prohlídnout si na vlastní oči. Veškeré výrobní postupy jsou nás výhradně organické, tj. 100% přírodní.

Proč to děláme

Celý proces výroby nás baví, ale ten nejlepší okamžik přichází s prvním ochutnání, hotového vína. Skvělé víno se hodí při každé příležitost a my si neodpustíme alespoň malou skleničku každý den. Po vzoru francouzů nejen víno konzumujeme, ale najdete u nás i francouzské burgundské odrůdy rulandských vín.